Święto Niepodległości - 2013-11-08

W dniu 08 listopada dla całej społeczności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego uczniowie klasy szóstej zaprezentowali program patriotycznycv poświęcony 95 rocznicy odzyskania niepodległości. Uczniom i dzieciom przedszkolnym przypomniano dzieje rozbiorów, długotrwałej niewoli oraz okoliczności, dzięki którym Polska stała się wolnym krajem.

Pod kierunkiem Pani Beaty Stępak i Pani Teodozji Turaczy uczniowie przybliżyli wzruszające utwory muzyczne i poetyckie poświęcone miłości Ojczyzny a także aspektom współczesnego patriotyzmu. Ciekawa dekoracja pozwoliła zapamiętać ważne daty oraz fakty i nazwiska osób, które przyczyniły się do powrotu Polski na mapy świata. Dzieci z uwagą wysłuchały program, gdyż uświadomił im, że możemy być dumni ze swojego kraju, bo jesteśmy jego częścią. Kontynuujemy starania naszych przodków, rodziców i kiedyś przekażemy go kolejnym pokoleniom.