Witaj święty Mikołaju - 2013-12-06

Tradycyjnie dnia 6 grudnia 2013roku wszystkie dzieci Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Uściu Solnym odwiedził niezwykły gość w osobie Świętego Mikołaja. Według legendy był on odważny i sprawiedliwy, wyróżniał się pobożnością i miłosierdziem, a szczególnie ukochał dzieci. Pojawił się w naszej placówce niespodziewanie, dla każdego miał dobre słowo i słodkie upominki, które pomagały mu wręczać miłe anioły.

Dużo czasu spędził wśród przedszkolaków, gdzie był oczekiwany z największą radością. Dzieci najmłodsze powitały dobrego świętego wierszami i śpiewem. Nie mniej radośnie Świętego Mikołaja przyjęły dzieci szkolne, które mimo tego, iż do końca nie wierzą w istnienie świętego niezmiernie cieszyły się z otrzymanych upominków.