Ogólnopolskie Badanie Umiejętności Trzecioklasistów - 2015-05-21

Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do dobrowolnego sprawdzianu kompetencji trzecioklasistów, który odbył się 19 maja 2015r. Rozpoczął się o godzinie 9.00 testem zawierającym zestaw zadań z języka polskiego a następnie z matematyki. Podstawowym celem badania było otrzymanie dodatkowych informacji o poziomie wiadomości posiadanych przez uczniów kończących klasę trzecią, zaprezentowanie umiejętności zdobywanych podczas codziennej nauki w szkole, zastosowanie posiadanej wiedzy          w sytuacjach nietypowych. Zestawy zadań badają umiejętności zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego, a w szczególności:
- czytanie jako umiejętność rozumienia, przetwarzania tekstów,
- myślenie matematyczne, czyli korzystanie z podstawowych narzędzi matematyki oraz        prowadzenia elementarnych rozumowań matematycznych,
- umiejętność komunikowania się w języku ojczystym, zarówno w mowie jak i w piśmie.

Zadania umożliwiały dzieciom zaprezentowanie zdobytych wiadomości i umiejętności podczas trzyletniej nauki w szkole. Uczniowie w skupieniu pracowali z arkuszami sprawdzianu, pilnie czytali polecenia i wypełniali je.
    W atmosferze twórczej pracy wykazywali się pomysłowością w radzeniu sobie                  z problemami.