Twoje święto dziś, mamo - 2015-05-29

Dzień 26 maja 2015 r. – Dzień Matki – był dla całej społeczności szkolnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Uściu Solnym bardzo uroczysty. Na zaproszenie swoich dzieci do przedszkola i do szkoły przybyły mamusie, aby uczestniczyć w programie artystycznym z okazji ich święta. Z zainteresowaniem obejrzały występy swoich pociech, na które składały się recytacje utworów poetyckich, piosenki, kompozycje muzyczne, przedstawienia teatralne oraz układy taneczne. Dzieci przedszkolne dla swoich mam,         w formie wierszy i piosenek, złożyły najserdeczniejsze życzenia oraz obietnice, chwaliły się umiejętnościami tanecznymi prezentując układy pod tytułem: „Kankan” oraz „Bizet           w świecie dziecka”.

Starsi jak i młodsi grali na instrumentach perkusyjnych oraz przedstawili inscenizację baśni „Dary sześciu wróżek”. Na zakończenie występu dzieci wręczyły upominki w postaci koszyczków z kwiatami dla mam. Poprzez wiersze wyrażały swoje uczucia dla mam również dzieci starsze. Podkreślały ich dobroć, troskę, zaufanie i pomoc w codziennych kłopotach, a także dziecięcą wdzięczność za okazywaną opiekę. Uczniowie prezentowali mamom swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i muzyczne.

W żartobliwy sposób ukazane zostało życie współczesnej rodziny oraz sytuacja zabieganych matek. Wszyscy uczniowie złożyli swoim matkom najlepsze życzenia oraz wręczyli własnoręcznie wykonane na zajęciach plastycznych kwiaty słoneczników.

Na zakończenie mamy obejrzały układ pod tytułem „Taniec kowbojski” wykonany przez dziewczęta z klasy czwartej. Zarówno mamy jak i ich dzieci dalszą część spotkania spędzały przy słodkim poczęstunku oraz wspólnych rozmowach.