Bezpieczny Dzień Dziecka - 2015-06-02

1 czerwca 2015r. czekały na naszych uczniów różne atrakcje. Wzięli oni udział             w imprezie pod hasłem „Bezpieczny Dzień Dziecka", którą zorganizował Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie.

Uczniowie klas IV-VI mogli spróbować swoich sił w kierowaniu mini pojazdami, czy pokonać tor przeszkód na rowerze. Wielu z nich nie ustrzegło się drobnych błędów. Dużym zainteresowaniem cieszyło się miasteczko rowerowe, gdzie można było zdawać egzamin na kartę rowerową. Młodzi kierowcy również korzystali z przejażdżki gokartami, prezentowanymi przez tarnowski klub kartingowy.

Nie zabrakło również praktycznych rad dla najmłodszych typu: jak zachować się podczas wypadku, jak zadzwonić na służby ratunkowe, czy próba udzielenia pierwszej pomocy pod kierunkiem ratowników. Strażacy zaprezentowali również pokaz akcji ratowniczej polegającej na rozcinaniu auta, które uległo wypadkowi.

To był wspaniały i niezapomniany DZIEŃ DZIECKA !