Wycieczka do Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku. - 2015-06-05

2 czerwca 2015r. cała społeczność szkolna wyruszyła na wycieczkę do Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku. Młodsze dzieci pojechały autobusem, natomiast starsze miały okazję wykorzystać nabyte niedawno uprawnienia do kierowania rowerem.
Na miejscu czekały na nas liczne atrakcje. Młodsze i starsze dzieci mile spędziły czas           w parku tematycznym o nazwie Świat Solnych Skał. Tworzy go przestrzenny labirynt, na który składają się szyb górniczy wraz z podziemnymi chodnikami, zamek żupny, wioska górnicza, osada kupiecka, statek transportowy oraz kryjówka legendarnego zbója Szyca.

Można było też spróbować swoich umiejętności sportowych na boiskach wielofunkcyjnych. Fantastyczne przygody czekały na chętnych w parku linowym, ucząc się różnych technik alpinistycznych, przemierzali system platform i lin rozciągniętych pomiędzy drzewami. Dzieci aktywnie współpracowały i rywalizowały ze sobą łącząc dobrą zabawę z elementami edukacji i integracji. Po zabawie przyszedł czas na jedzenie. Przygotowane było dla nas miejsce na ognisko, gdzie mogliśmy usmażyć i zjeść kiełbaski.

Następną atrakcją, jaka nas czekała, to smaczne lody, których jedzeniu sprzyjała upalna pogoda.
Pełen atrakcji dzień minął nadzwyczaj szybko i należał do udanych.