Wycieczka do parku rozrywki - Zatorland - 2015-06-14

W dniu 11 czerwca 2015r. uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Uściu Solnym wyjechali na wycieczkę do Parku Atrakcji w Zatorze. Park rozrywki to wspaniałe miejsce, gdzie zwiedzający uczą się poprzez aktywną zabawę. Najpierw uczniowie spacerowali ścieżką edukacyjną w Parku Dinozaurów, zaglądali do zrekonstruowanych gniazd, podziwiali prehistoryczne , ruchome istoty sprzed milionów lat, które i dziś budzą lęk.

Wartościową częścią parku jest Muzeum Szkieletów i Skamieniałości. Można tam obejrzeć poszczególne części szkieletów, skamieniałe jaja dinozaurów, kolekcje pradawnych owadów, ptaków i ryb. Równie atrakcyjna pod względem poznawczym była ekspozycja     w Parku Owadów. Ten niezwykły „mikrokosmos” ukazany w powiększeniu można było dokładnie obejrzeć a także usłyszeć dźwięki wydawane przez prezentowane owady.

Młodsze dzieci zachwycały się ekspozycją w Parku Bajek oraz Stworzeń Wodnych. Atrakcją tej części parku jest również wspaniały plac zabaw. Starszym uczniom podobał się Park Mitologii. Jedyne miejsce w Polsce, gdzie na wodzie można obejrzeć figury greckich bogów i mitycznych stworzeń. Mogli poczuć się jak greccy wojownicy i wejść do wnętrza konia trojańskiego.

Na zakończenie odbyli rejs łódką i podziwiali „tańczące fontanny”. Pełni wrażeń wrócili do domów.