Moja komórka - moje życie - 2015-11-05

Życia nie można opisać, można je tylko przeżyć.
                                                                                                           Oskar Wilde

Dnia 05 listopada 2015r.  uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl teatrzyku profilaktycznego pt. „ Moja komórka- moje życie”.  Był on jednym  z działań w ramach programu wychowawczego, których celem jest zapewnienie uczniom bezpiecznych            i optymalnych warunków  do nauki  w szkole.
     W czasie godzinnego występu dzieci dowiedziały się jakie negatywne skutki może mieć nadmierne korzystanie  z telefonów komórkowych, że kłamstwo i oszustwo to nie najlepsza droga, by zrealizować swoje plany i spełnić zachcianki.  Aktorzy teatrzyku z dużą dozą humoru ukazywali szkolną rzeczywistość oraz skutki nieodpowiedzialnych zachowań, które mogą nieść  poważne konsekwencje.

W teatrzyku aktywnie uczestniczyli również uczniowie, wcielając się w role aktorów. Po przedstawieniu dzieci mogły usłyszeć ciekawe informacje o zagrożeniach wynikających       z nadmiernego i niekontrolowanego korzystania z telefonów komórkowych. Mamy nadzieję, że spektakl to dawka wiedzy, która pozwoli uczniom uniknąć wielu niepotrzebnych kłopotów, mogących niekorzystnie wpłynąć nie tylko na ich życie szkolne, ale także rodzinne.