Spotkanie z policjantem - 2015-11-20

W dniu 16 listopada 2015 r. w naszej szkole w ramach akcji "Bezpieczna i przyjazna szkoła" odbyła się prelekcja na temat: "Bezpieczeństwo w sieci - cyberprzemoc", którą przeprowadził młodszy aspirant Posterunku w Szczurowej, Pan Sławomir Czuchra.

Zajęcia dla dzieci miały charakter dyskusyjny oraz warsztatowy. W interesujący             i aktywny sposób uczniowie poznawali zasady obowiązujące podczas logowania                 i korzystania z informacji. Uświadomili sobie czym jest "piractwo internetowe" jak również dowiedzielisię jak legalnie korzystać z plików muzycznych, filmowych czy tekstowych. Przekonali się także jak krzywdząca jest cyberprzemoc we wszystkich jej przejawach.

Było to ważne spotkanie, ponieważ policjant przekazał istotne informacje zarówno dzieciom jak i ich rodzicom. W czasie rozmowy z osobami dorosłymi poruszał kwestie dotyczące bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych, zasad udzielania informacji a także ochrony indywidualnego konta na platformach komunikacyjnych. Uczulił rodziców na sprawy ochrony własności intelektualnej i prywatności w Internecie.