Andrzejki - 2015-11-30

„Na noc Świętego Andrzeja dziewczętom z wróżb nadzieja”

W dniu 25 listopada 2015r. wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zabawie andrzejkowej, której najważniejszym elementem były wróżby, przepowiednie oraz tańce przy muzyce.

Dla młodszych dzieci konkursy przygotowali uczniowie z Parlamentu Szkolnego. Koledzy i koleżanki z klas I – III z chęcią uczestniczyli we wróżbach, zabawach oraz konkurencjach prezentując umiejętności taneczne, a także wykazując się spostrzegawczością jak             i wyobraźnią. Starsi uczniowie również wróżyli sobie z wosku lanego przez klucz, poznawali nazwy zawodów, wydarzenia z odległej przyszłości. Choć korzystali z tradycyjnych wróżb, podchodzili do nich w sposób humorystyczny, traktowali je jako formę towarzyskiego żartu.

Współorganizatorami andrzejkowej zabawy byli rodzice, którzy przygotowali poczęstunek  i towarzyszyli dzieciom podczas wróżb, zabaw i konkurencji.