Późna jesień w Beskidzie Żywiecki - 2015-12-01

W dniu 26 listopada odbył się wyjazd dzieci z terenu Gminy Szczurowa do Zawoi. Gminne Koło PTTK     „ HARNASIE” zorganizowało wyjazd w Beskid Żywiecki z zamiarami  odwiedzenia nowo powstałego muzeum Centrum Górskie Korona Ziemi znajdującego się    w Zawoi. Po dotarciu na miejsce młodzież miała okazje skorzystać z bogatej oferty jaką przygotowało dla nas muzeum. Do atrakcji, z jakich korzystały nasze dzieci  można było zaliczyć między innymi:

- Gra multimedialna „Wyprawa;”

- Lekcja na zewnętrznym modelu Babiej Góry;

- Kino Górskie ;

- Zwiedzanie muzeum z przewodnikiem ;

- Spacer w Koronie drzew w parku linowym;

W czasie pobytu w Centrum Górskim Korona Ziemi w trakcie przerwy dzieci zjadły obiad przygotowany przez obsługę muzeum. Była również możliwość zakupienia pamiątek znajdujących się w tamtejszym sklepie, jak również literatury o tematyce górskiej. Na końcu cała grupa została zaprowadzona do Parku linowego, który znajduje się nieopodal muzeum. Tam nasza młodzież mogła wejść na specjalnie przygotowaną trasę w koronie drzew gdzie można było podziwiać walory Beskidu Żywieckiego.