Kiermasz ozdób świątecznych - 2015-12-16

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, dlatego wiele radości sprawia kultywowanie pięknej tradycji wykonywania własnoręcznych ozdób świątecznego stołu.
     W dniu 13 grudnia z inicjatywy Rady Rodziców odbył się kiermasz, który poprzedziła wystawa zgromadzonych prac artystycznych. Celem przedsięwzięcia była promocja twórczości uczestników, prezentacja ich zdolności plastycznych oraz pozyskanie funduszy na dofinansowanie wycieczki dla uczniów naszej szkoły.

Uczniowie prezentowali stroiki wykonane z elementów naturalnych jak: szyszki, gałęzie, ziarna, orzechy. Przedmioty wzbogacano i ozdabiano wszelkimi technikami plastycznymi przy użyciu cekinów, wstążek, bibuły, brokatu, różnokolorowych farb, serwetek i wszelkich elementów kojarzących się ze świąteczną symboliką.

Na wystawie znalazły się zatem przepiękne, pracochłonne stroiki, wieńce adwentowe, ozdoby choinkowe, kartki świąteczne, aniołki, różnorodne choinki, bombki na stojakach, koronkowe kompozycje, które cieszyły oczy każdego oglądającego ozdoby świąteczne. Wszystkie przedmioty były oryginalne, ręcznie wykonane lub zdobione w kreatywny sposób. Mogły stanowić inspirację dla innych pomysłów plastycznych. Odwiedzający wystawę podziwiali inwencję uczestników, staranność wykonania prac a także mogli przekonać się o słuszności organizowania takiej imprezy.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w wykonaniu ozdób i zorganizowaniu kiermaszu.