Dzień Seniora w Uściu Solnym - 2016-02-11

Święto Babci i Dziadka to szczególne dni w kalendarzu oraz dobra okazja do integracji międzypokoleniowej, wyrażenia szacunku a także wdzięczności za wsparcie rodziców         w trudnym procesie wychowania i opieki nad dziećmi. We współczesnym świecie, gdzie dominuje pośpiech, przypominają oni młodszym pokoleniom o najważniejszych dla rodziny wartościach i tradycjach. Dnia 8 lutego 2016r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Uściu Solnym  odbyło się uroczyste spotkanie , na które zostali zaproszeni:  Babcie , Dziadkowie oraz Seniorzy z naszej miejscowości. Licznie przybyli, aby oklaskiwać występy wokalno- recytatorskie swoich wnuków.

Dyrektor Zespołu , Pani Agnieszka Słowik powitała Seniorów oraz zaproszonych gości : Pana Kazimierza Tyrchę , przewodniczącego Rady Gminy Szczurowa, Pana Jana Misiorowskiego, Radnego Gminy Szczurowa , księdza kanonika Jana Olszaka, księdza proboszcza Alberta Urbasia.

Pani Dyrektor wyraziła podziękowania za pokłady cierpliwości jakie mają babcie              i dziadkowie wobec swoich wnuków, przekazywanie zdobytej wiedzy i umiejętności, dzielenie sie swoim doświadczeniem, trud wychowania patriotycznego, przywiązanie do tradycji, które daje dzieciom poczucie bezpieczeństwa i więzi rodzinnych.

Życzenia z okazji Święta Seniorów złożył Pan Kazimierz Tyrcha , Przewodniczący rady Gminy, który podkreślił znaczenie oraz docenił aktywność i wsparcie Seniorów na rzecz lokalnej społeczności. Gratulacje i życzenia najstarszym osobom złożył ksiądz proboszcz Albert Urbaś , szczególnie podkreślając  znaczenie więzi rodzinnych,  zwłaszcza tych wielopokoleniowych.

Pierwszą część programu stanowił montaż poetycko - muzyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyń klas. Piosenki i wiersze przy akompaniamencie instrumentów klawiszowych , heligonki , fletu i saksofonu bardzo podobały się Seniorom, ale największy aplauz wywołało przedstawienie kabaretowe ukazujące współczesne relacje rodzinne oraz wizerunek aktywnych Babć i Dziadków realizujących swoje marzenia, pasje                        i zainteresowania. Dzieci z wielkim przejęciem prezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne , instrumentalne, czy taneczne,  a widzowie docenili ich starania.

W dalszej części spotkania Seniorzy przyjęli serdeczne życzenia i laurki od wnucząt. Potem prowadzili towarzyskie rozmowy przy słodkim poczęstunku i mile spędzali czas       w przyjacielskim gronie.