Konkurs Matematyczny - Kangur - 2016-03-20

Dnia 17 marca 2016 roku w naszej szkole  zorganizowano   jubileuszową  XXV edycję Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”.

Uczestnikami  konkursu w kategorii MALUCH (Kl. III-IV) byli:

Kacper Kowalski

Julian Maj

Sebastian Mączka

Amelia Morońska

Anna Plebańczyk

Drugą kategorie do której należą klasy  V i VI o nazwie BENIAMIN reprezentowały następując osoby :

Julia Czajka

Kacper Czajka

Aleksandra Dąbrowska

Miłosz Porębski

Wiktoria Rydz

Izabela Sadkowska

Damian Słowik

Jan Niewolak

Aleksandra Plebańczyk

Najważniejszym celem konkursu jest rozwijanie umiejętności matematycznych, kształtowanie sprawności logicznego myślenia oraz sprawdzenie własnych możliwości       w zetknięciu się  z trudnymi problemami. Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę i umiejętności matematyczne rozwiązując nietypowe i niestandardowe zadania. Przyniosło im to wiele radości.
    Konkurs ten integruje dzieci i młodzież całego świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie niemal wszystkich krajów Europy, a nawet uczniowie z Chin, Kanady, Australii, Rosji, RPA rozwiązują takie same zadania, a laureaci mają możliwość spotkań na wspólnych obozach i wędrówkach po świecie. Stał się on sprawdzoną formą szerokiej popularyzacji matematyki wśród młodzieży szkolnej  i przyczynia się do wzbudzenia zainteresowania tym przedmiotem.

Każdy uczestnik  Konkursu otrzymał układankę przestrzenną „Pentomino”.

Uczestnikom gratulujemy i czekamy na wyniki, które otrzymamy 12 maja.