Lekcja żywej biologi - 2016-04-24

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego mieli okazję  w dniu 21 kwietnia 2016r. uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez herpetologa, czyli hodowcę i znawcę gadów rodzimych oraz egzotycznych. Mogli oni poznać a nawet  dotknąć i  obejrzeć z bliska okazy  gadów. W ciekawy i przystępny dla wieku sposób prowadzący przybliżył uczniom interesujące informacje z życia  a także hodowli  tych egzotycznych zwierząt. Dowiedzieliśmy się o ich cechach, przyzwyczajeniach i  narządach zmysłów węży. Zmysły te umożliwiają im przetrwanie w środowisku naturalnym a także unikania  spotkań             z człowiekiem. Nawet najmłodsze dzieci z ciekawością oglądały gekona spacerującego po pionowej płaszczyźnie, węża zbożowego, pytona siatkowanego, czy węża boa.

Bardzo ciekawe były wiadomości  związane ze sposobami życia gadów,  a szczególne zainteresowanie wzbudziły okazy zębów jadowych, wylinek, grzechotki  itp. Można było nie tylko zobaczyć gady, ale także ich dotknąć oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni z lekcji  i zachwyceni możliwością obejrzenia z bliska  tych wyjątkowych zwierząt. Zachęcamy do pogłębienia wiedzy na ich temat.