Gminny Konkurs Wczesnej Profilaktyki: Bez dopalaczy i narkotyków – tak można. - 2016-04-28

W Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Uściu Solnym w dniu 27 kwietnia 2016r. rywalizowały reprezentacje sześciu szkół  z terenu gminy Szczurowa. W bieżącym roku Gminny Konkurs Wczesnej Profilaktyki odbył się pod hasłem: „Bez dopalaczy i narkotyków – tak można”. Hasło skierowane  zostało nie tylko do uczestników konkursowego  współzawodnictwa, ale do całej młodzieży szkolnej. Najważniejszym celem konkursu było uwrażliwienie uczniów na problem ulegania nałogom, odpowiedzialności za swoje zdrowie, uświadomienie  szkodliwości narkotyków i „dopalaczy” dla młodego organizmu oraz propagowanie zasad zdrowego stylu życia. Gościem konkursu była Pani Elżbieta Gądek Kierownik Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Szczurowej.

Współorganizatorem konkursowych zmagań  była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szczurowej, a fundatorem nagród był Pan Marian Zalewski Wójt Gmiiny Szczurowa.

Konkurencje zostały podzielone na dwie części. W pierwszej uczniowie klas I – III wykonywali pracę plastyczną w dowolnej technice pod hasłem: „Jestem szczęśliwy, bo nie biorę”. Uczniowie klas IV – VI przygotowywali plakat zgodny z przesłaniem hasła konkursowego wyrażający sprzeciw wobec stosowania narkotyków i dopalaczy. W drugiej części uczestnicy wypełniali kartę pracy oraz test wiadomości.

Komisja dokonała oceny efektów pracy uczniów w dwóch kategoriach wiekowych             i  rezultaty przedstawiają się następująco:

Kategoria I ( dzieci klas I - III):

- I miejsce –  PSP Niedzieliska
- II miejsce –  ZSP Uście Solne
- III miejsce – SP Szczurowa

Kategoria II ( dzieci klas IV - VI):

- I miejsce –  ZSP Uście Solne
- II miejsce –  SP Szczurowa
- III miejsce –  PSP Wola Przemykowska

Wyróżnieni zostali reprezentanci szkół w Zaborowie i Strzelcach Wielkich .

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody indywidualne a szkoły pozyskały piłki, które posłużą dzieciom i młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu.