Wycieczka do Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku - 2016-06-20

W ramach realizacji  zadań Małopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej uczniowie naszej szkoły w dniu 16 czerwca 2016r. wzięli udział w wycieczce do Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku.

Starsze dzieci udały się na miejsce na rowerach pod opieką wychowawców, by             w warunkach praktycznych sprawdzić  znajomość przepisów ruchu drogowego i zasad bezpieczeństwa .  Po przybyciu na miejsce wszyscy uczniowie chętnie korzystali z atrakcji oferowanych przez ośrodek. Aktywnie spędzili dzień w parku tematycznym "Świat Solnych Skał". Przypomnieli sobie średniowieczne tradycje bocheńskiego górnictwa solnego; zawiłości handlu "białym złotem" na trasie Bochnia  - Uście Solne, któremu funkcjonowanie utrudniali zbójcy.

Młodsze dzieci podczas spaceru oglądały teren ośrodka, zaś  starszym  uczniom  niezapomnianych wrażeń dostarczył  zjazd "Kolejką tyrolską"    z platformy startowej na linie zawieszonej ponad zbiornikiem  wody. Nauczyciel wychowania fizycznego, Pan Michał Winczura przeprowadził  szkolenie dzieci dotyczące zasad bezpieczeństwa oraz czuwał nad prawidłowym przebiegiem zjazdów. PARK LINOWY, BOISKO PLAC ZABAW

Podczas aktywnej zabawy można było nabyć wiele dodatkowych umiejętności a także przełamać strach i własne słabości. Integracja całej społeczności szkolnej miała miejsce podczas wspólnego ogniska , gdzie każdy mógł usmażyć i zjeść kiełbaskę. Starsi oraz młodsi pomagali sobie wzajemnie dbając o zachowanie zasad kultury. Dzień był pełen edukacyjnych atrakcji i minął bardzo szybko pozostawiając niezapomniane wrażenia.