Witaj szkoło! - 2016-09-03

„Każdy przecież początek to tylko
jakiś ciąg dalszy…”

( W. Szymborska)

Ta myśl przewodnia będzie motywować uczniów jak i nauczycieli do pracy w bieżącym roku szkolnym 2016/2017. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice rozpoczęli nowy rok Mszą Świętą, zaś potem odbyła się część oficjalna.

Dyrektor szkoły Pani Agnieszka Słowik powitała zgromadzonych po wakacyjnej przerwie. Szczególnie ciepło przyjęci zostali pierwszoklasiści, gdyż po raz pierwszy przekroczyli próg szkoły jako jej uczniowie. Dyrektor szkoły zachęciła wszystkich do wytężonej pracy, realizowania swoich marzeń poprzez osiąganie sukcesów w nauce.         Z kolei w dalszej części zapoznała ze zmianami organizacyjnymi w pracy zespołu , przedstawiła wychowawców klas, przypomniała zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas korzystania z budynku szkolnego , uczestnictwa w ruchu drogowym.                W pierwszym dniu nowego roku szkolnego życzyła dzieciom satysfakcji podczas zajęć edukacyjnych, wiary w siebie i wytrwałości oraz tego szczególnego bogactwa jakim jest    „…uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo”. Następnie uczniowie pod opieką wychowawców uczestniczyli w pierwszych zajęciach organizacyjnych i wychowawczych, podczas których wybrano nowy skład samorządów klasowych oraz Parlamentu Szkolnego.