Dzieciństwo bez próchnicy - 2016-09-27

Dnia 26 09.2016r. w sali komputerowej naszej szkoły gościły przedszkolaki ze swoimi paniami i rodzicami. Powodem tej wizyty była prelekcja w ramach projektu „Dzieciństwo bez próchnicy”, w którym uczestniczy przedszkole w Uściu Solnym. Głównym celem projektu jest ograniczenie występowania choroby próchnicowej oraz poprawa stanu jamy ustnej oraz ogólnego stanu zdrowia dzieci w wieku przedszkolnym.

W ramach tego programu rodzice uczestniczyli w prelekcji na temat „Jak we właściwy sposób zadbać o piękny uśmiech mojego dziecka?” oraz otrzymali broszurki informacyjne.

Następnie odbyło się spotkanie prelegenta (pana dentysty) z przedszkolakami, miało ono na celu przede wszystkim wdrożyć wśród dzieci zasady prawidłowego szczotkowania zębów, dlatego każdy przedszkolak został poinstruowany w jaki sposób szczotkować ząbki. Dzieci oglądały również bajkę edukacyjną, a na koniec dostały upominek w postaci szczoteczki , pasty do mycia ząbków i broszurki.

Nasze przedszkole wzbogaciło się o pomoce dydaktyczne przydatne do wprowadzania tematyki związanej z higieną jamy ustnej: płytę , malowankę i maskotki.

Mamy nadzieję, że nasze działania zaowocują w przyszłości ładnym uzębieniem     u naszych dzieci.