Podróż w świat nauki - 2016-10-17

Jak ważną rolę w życiu społeczeństw pełni szkoła, przypomina dzień ustanowienia Komisji Edukacji Narodowej, czyli pierwszej w Europie władzy oświatowej o charakterze współczesnego ministerstwa oświaty publicznej powołanej do utworzenia nowoczesnego systemu kształcenia.  Było to 14 października 1773 roku.
     W 243 rocznicę powołania KEN w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia mająca podwójny wymiar, bowiem nie tylko upamiętniała wspomniane wydarzenie. W tym dniu również do grona społeczności uczniowskiej przyjęci zostali uczniowie klasy pierwszej.

Pierwszoklasiści pod kierunkiem wychowawczyni, Pani Agnieszki Słowik zaprezentowali ciekawy program artystyczny, który oklaskiwali nauczyciele, rodzice oraz starsi koledzy       i koleżanki. Potem uczniowie klasy pierwszej  złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły  i otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

W dalszej części uroczystości młodzież klas starszych przedstawiła program w formie kabaretowej, poświęcony pracy nauczyciela oraz roli edukacji w życiu współczesnego człowieka.

Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego, Pani Agnieszka Słowik złożyła wszystkim pracownikom życzenia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej.