Wyjazd do Centrum "Planeta" w Brzesku - 2016-10-31

W dniu  21 października 2016 roku dzieci  z klas IV-VI  pod opieką swoich wychowawczyń wzięły udział w wyjeździe do kina  znajdującym się w Centrum Rozrywkowo-konferencyjnym „Planeta”       w Brzesku. Uczniowie obejrzeli film animowany w technice 3D  pt.  "Bociany, znajdź swoją paczkę ", przedstawiający właśnie, że to te ptaki  przynoszą dzieci. Teraz zajmują się dostarczaniem przesyłek dla światowego giganta sprzedaży internetowej Cornerstore.com. Junior to najlepszy kurier w firmie, który na dodatek spodziewa się awansu. Przypadkowo jednak uruchamia Maszynę Produkującą Dzieci. W efekcie na świat zupełnie bezprawnie przychodzi śliczna dziewczynka. Junior nie ma wyjścia — musi podrzucić komuś ten kłopotliwy prezent, zanim szef się zorientuje. Wraz z Tulip, jedyną dziewczyną na Bocianiej Górze, wyrusza na pierwszą w życiu misję „narodziny”. Szalona podróż może sprawić, że bociany odzyskają właściwą rolę w świecie.

Dzieci były zachwycone zabawną projekcją, a urocze bobasy pokazane na końcu filmu zdobyły ich serca. Film uczy, że rodzina jest ważna a dziecko to prawdziwy skarb dla rodziców.

Następnym punktem  wycieczki było poznanie nowej, dotychczas nieznanej większości dzieci, alternatywnej formy spędzania czasu wolnego w kręgielni.  Gra w kręgle  uczy dyscypliny oraz koncentracji. Wychowankowie mogli nauczyć się zasad gry opartych na uczciwej rywalizacji.

Nasi uczniowie mieli do dyspozycji kilka torów dzięki czemu mogli zmierzyć się między sobą i poczuć nutkę zdrowej rywalizacji. Niektórzy z podopiecznych mogą pochwalić się satysfakcjonującymi wynikami dzięki czemu wzmocnili swoje poczucie wartości i  zaszczepili w sobie chęć powrotu na kręgielnię i kontynuację rywalizacji w tej dyscyplinie sportowej w przyszłości .