Jeszcze jeden listopad do okna zapukał - 2016-11-14

Święto Niepodległości to bardzo  ważny dzień dla narodu polskiego. W dniu 10 listopada 2016 r. uczniowie klas IV - VI przedstawili uroczysty program patriotyczny dla całej społeczności Zespołu Szkolno - Przedszkolnego.

Upamiętniał on  rocznicę odzyskania niepodległości Polski oraz przybliżał historyczne uwarunkowania tego procesu.  Uczniowie w formie montażu poetycko – muzycznego ukazali czasy trudnej walki pełnej poświęceń i prawdziwego patriotyzmu. Akademię uatrakcyjniły  instrumentalne wykonania utworów muzycznych. Młodsi uczniowie  wysłuchali tej poetyckiej lekcji historii trzymając w rękach biało – czerwone chorągiewki.

Pamięć o  poległych za wolność Ojczyzny przywołały przede wszystkim  historyczne pieśni oraz informacje  o latach niewoli. Przybliżyły one także słuchaczom momenty chwały i wielkości Polaków broniących wartości aktualnych do dzisiaj.

Dzieje  nieustannej walki o wolność uświadomiły uczniom, jak tragiczne były losy ich przodków, ale również jakie obowiązki spoczywają na tych, którzy z daru wolności mogą korzystać.