Andrzejki - 2016-11-29

Prosimy dziś Ciebie,
Pozwól nam zobaczyć
Co pisane nam w niebie.

Uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego  w Uściu Solnym podtrzymują tradycje związane   z "Andrzejkami" -  szczególnym wieczorem uważanym za magiczny.                 W wierzeniach ludowych zajmuje on wyjątkowe miejsce ze względu na możliwość odkrycia przyszłych losów.

W dniu 24 listopada 2016r. wszystkie dzieci  uczestniczyły  w zabawie andrzejkowej, której najważniejszym elementem były wróżby dotyczące odległej przyszłości jak wybór zawodu oraz tańce przy muzyce. Uczniowie mogli  wykorzystać nabyte umiejętności tańca towarzyskiego i z wielką radością się bawili.

Dla młodszych dzieci konkursy przygotowali uczniowie z Parlamentu Szkolnego.  Pod ich kierunkiem koledzy i koleżanki z klas I – III z chęcią uczestniczyli w przepowiedniach, towarzyskich zabawach oraz konkurencjach prezentując umiejętności taneczne, a także wykazując się wyobraźnią i poczuciem humoru.

Starsi uczniowie również wróżyli sobie z wosku lanego przez klucz, poznawali  różne andrzejkowe wróżby dotyczące  przyszłości.  Do  tradycyjnych wróżb, podchodzili           w sposób humorystyczny i raczej  traktowali je jako formę towarzyskiego żartu. Współorganizatorami wieczoru byli rodzice, którzy przygotowali poczęstunek                    i towarzyszyli dzieciom w czasie zabawy.