Święty Mikołaj - 2016-12-06

Czy wierzycie w Mikołaja, dzieci?
Ja tam wierzę. W noc grudniową, właśnie
Kiedy gwiazdy świecą jak najjaśniej,
Idzie święty, serce mu się weseli,
Bowiem w worze pękatym świętego
Nie zabraknie dla dzieci niczego.
Trochę baśni, szczypta gwiazd z nieba,
Co się zawieruszyła do wora.
Czy już serca Wam biją gorąco?
Drzwi otwórzcie Świętemu, już pora!

Tradycyjnie dnia 6 grudnia 2016 roku wszystkie dzieci Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  w Uściu Solnym odwiedził niezwykły gość, czyli Święty Mikołaj. Patron dzieci  zawitał do wszystkich : dużych , małych, grzecznych i rozbrykanych. Z dobrotliwym uśmiechem  przypominał o radości dawania, dobra i bezinteresownej pomocy potrzebującym. Poprzez swoją wizytę uświadomił wszystkim wartość dzielenia się z innymi tym, co mamy.              W towarzystwie dobrych aniołów rozdawał uczniom dobre słowa, życzenia, uśmiechy          i słodycze.

Wśród przedszkolaków  był oczekiwany z największą radością. Najmłodsze dzieci  powitały  Świętego Mikołaja śpiewem i wierszami  wyrażającymi wdzięczność  za upominki trudy długiej podróży z bieguna. Potem z ciekawością i emocjami rozmawiały z Mikołajem oraz  odbierały przyniesione przez niego prezenty.