Dopalacze – zabijacze! - 2016-12-08

W ramach realizacji zadań Programu Profilaktyki w naszej szkole przeprowadzana jest  akcja informacyjna, której celem w bieżącym roku było uświadomienie dzieciom zagrożeń płynących z używania środków psychoaktywnych a zwłaszcza narkotyków i dopalaczy.

W dniu 7 grudnia podsumowano profilaktyczne działania edukacyjne podejmowane w sferze aktywności indywidualnej jak i grupowej w formie apelu.

Spotkanie rozpoczęto przekazaniem informacji na temat szkodliwości stosowania używek, zwłaszcza tak  destruktywnych dla zdrowia jak narkotyki       i dopalacze. Uczniowie klasy V I VI przygotowali krótką scenkę dramatyczną ukazującą mechanizmy ulegania namowom ze strony rówieśników  oraz osób rozprowadzających substancje niebezpieczne.

Dzieci w ciekawy sposób dowiedziały się    jak bronić się przed presją otoczenia, dlaczego innym pozwalamy sobą manipulować, w jaki sposób możemy to zmienić i nie sięgać po używki zakazane. Uczniowie, którzy nie zgadzają się na obecność substancji uzależniających w swoim życiu   i otoczeniu podpisali się pod mottem akcji: „Tej paczki nie biorę”.

Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny, w którym autorzy prac mieli w oryginalny i twórczy sposób wyrazić myśl : „Dopalacze – zabijacze!”.

Najciekawsze pomysły przedstawili

Igor Gargul  - kl. IV,   Mikołaj Półtorak  - kl. V,       Miłosz Porębski – kl. VI

Wszyscy uczniowie i organizatorzy akcji zostali nagrodzeni słodyczami.