Na świątecznym stole - 2016-12-21

Święta Bożego Narodzenia to  rodzinny, wyjątkowy czas przystrajania choinki, stołu wigilijnego  a nawet całego domu. Wiele radości sprawia  wszystkim kultywowanie pięknej tradycji wykonywania własnoręcznych ozdób bożonarodzeniowych i dzielenia się nimi.

W dniu 11 grudnia z inicjatywy Rady Rodziców odbył się kiermasz, który poprzedziła wystawa prezentująca plon zgromadzonych prac artystycznych. Celami  przedsięwzięcia były: promocja inwencji artystycznej uczestników, przekonanie, że dzięki wykorzystaniu własnych zasobów i pomysłowości można osiągnąć wspólny pożytek, prezentacja  zdolności plastycznych dzieci oraz ich bliskich a także pozyskanie funduszy na dofinansowanie wycieczki dla uczniów naszej szkoły.

Można było kupić na stoiskach ręcznie robione kolorowe choinki z papieru, szyszek, ciasta a nawet  z cukierków. Szczególnie podziwiano unikatowe ozdoby z naturalnych materiałów, filcu, kompozycje do ozdoby stołu  lub drzwi wejściowych, aniołki z masy solnej oraz pachnące cynamonem pierniczkowe domki jak z baśni.

Przedmioty  ozdabiano wszelkimi technikami plastycznymi przy użyciu cekinów, wstążek, bibuły, brokatu, różnokolorowych farb, serwetek i wszelkich elementów kojarzących się ze świąteczną symboliką. Na wystawie znalazły się przepiękne, pracochłonne stroiki, wieńce adwentowe,  przeróżne ozdoby choinkowe, bombki na stojakach, koronkowe kompozycje, które cieszyły oczy każdego oglądającego wystawę. Wszystkie przedmioty były ręcznie w kreatywny sposób. Mogły stanowić inspirację dla innych pomysłów świątecznych dekoracji.

Dzieci były bardzo zainteresowane powodzeniem naszego kiermaszu, aktywnie w nim uczestniczyły. Widziały, że ich prace wzbudzają zainteresowanie i znajdują nabywców. Jest to bardzo wychowawcza inicjatywa, uczy dzieci zaangażowania i dobrej pracy.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w wykonaniu ozdób i zorganizowaniu kiermaszu.