Niech zabrzmi kolęda! - 2016-12-22

W dniach 21 i  22 grudnia 2016 odbyły się kolejne uroczyste Wigilie dla dzieci szkolnych i przedszkolnych, które na dobre zagościły w kalendarzu imprez Zespołu Szkolno - Przedszkolnego.

Dzieci przedszkolne zaprezentowały atrakcyjny program poświęcony tradycjom Świąt Bożego Narodzenia, w którym przybliżyły widzom zwyczaje wigilijne. Jak każe tradycja w klimat betlejemskich wydarzeń wprowadziły czytane  fragmenty Pisma Świętego.

Uczniowie klas IV – VI przygotowali repertuar najpiękniejszych kolęd                       i pastorałek. W ich wykonanie włączyli się wszyscy uczestnicy spotkania wigilijnego. Występy wokalne uczniów odbywały się przy akompaniamencie instrumentów muzycznych. Na saksofonie grał Damian Słowik, na trąbce kolędę zagrał Miłosz Porębski, na instrumentach klawiszowych akompaniowali: Aleksandra Dąbrowska,  Izabela Sadkowska, Julia Czajka, Kamil Skoczeń, Wiktoria Rydz, Robert Piekarz.

Po występach części artystycznej cała społeczność szkolna zasiadła do wigilijnego stołu, na którym znalazły się tradycyjne potrawy. Podczas wspólnej wieczerzy dzieci miały okazję przypomnieć sobie zwyczaje Bożego Narodzenia oraz zaprezentować  dobre maniery przy stole

Dyrektor Zespołu, Pani Agnieszka Słowik złożyła życzenia świąteczne uczestnikom spotkania, po czym każdy mógł połamać się opłatkiem z nauczycielami, rówieśnikami          i rodzicami, którzy współorganizowali szkolną wigilię.