Życzeń sto dla Babci i Dziadka - 2017-01-26

Święto wszystkich Babć i Dziadków to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.       W dniu 24 stycznia odbyło się w szkole uroczyste spotkanie,na które zostali zaproszeni:Babcie, Dziadkowie oraz Seniorzy z naszej miejscowości.Uroczystość współorganizowana była z udziałem Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu        w Szczurowej.

Dyrektor Zespołu, Pani Agnieszka Słowik serdecznie powitała zgromadzonych Seniorów, jak również zaproszonych gości : Pana Kazimierza Tyrchę, Przewodniczącego Rady Gminy Szczurowa, Pana Mariana Zalewskiego, Wójta Gminy Szczurowa, ks. Kanonika, Jana Olszaka, ks. Alberta Urbasia, proboszcza parafii Uście Solne, Panią Sylwię Gadowską, pracownika GCKCiS w Szczurowej oraz Panią Teresę Plebańczyk, emerytowaną pracownicę biblioteki publicznej w naszej miejscowości.

Pani Dyrektor podkreśliła znaczenie  dziadków we współczesnej rodzinie. Doceniła ich rolę  w różnych aspektach  wychowania, gdzie wnukowie czerpią pozytywne wzorce postaw popartych przykładami z życia codziennego. Dyrektor Zespołu , przekazała Babciom           i Dziadkom podziękowania za opiekę nad wnuczętami, której przykłady obserwuje na co dzień. Mówiła, że program artystyczny wyraża  wdzięczność za  trud, bezinteresowną miłość, wsparcie oraz pocieszenie w codziennych sytuacjach.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Pan Kazimierz Tyrcha, Przewodniczący Rady Gminy Szczurowa oraz Pan Marian Zalewski, Wójt Gminy Szczurowa w krótkich słowach podkreślili istotną rolę Seniorów w lokalnej społeczności, patriotycznym wychowaniu kolejnych pokoleń i złożyli na ich ręce najlepsze życzenia.

Główną część prezentacji stanowił program teatralny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyń klas. Humorystyczne utwory poetyckie dopełnione przez instrumentalne kompozycje muzyczne, opracowania ulubionych przebojów budziły wzruszenie oraz dumę seniorów z umiejętności dzieci. Przy akompaniamencie fletu, saksofonu, trąbki, instrumentów klawiszowych widzowie  wspominali ulubione piosenki swojej młodości. Starsi jak i młodsi uczniowie zaprezentowali również  układy taneczne: trojaka oraz swobodne pląsy do  wesołych melodii.

W kolejnej części spotkania Seniorzy przyjęli od wnucząt własnoręcznie wykonane laurki oraz serdeczne życzenia. Na zakończenie zaś mogli  prowadzić towarzyskie rozmowy przy herbatce i słodkim poczęstunku.