Lekcja w planetarium - Jupiter - 2017-03-04

W dniu 1 marca 2017r. uczniowie zespołu mogli uczestniczyć w bardzo ciekawej  lekcji  astronomii  w formie prezentacji  multimedialnej przeprowadzonej przez lektora planetarium „Jupiter”. Zajęcia odbywały się dla trzech grup wiekowych a tematyka i zakres treści dostosowane były do wieku dzieci.

Prelekcja dotyczyła okoliczności  powstania wszechświata i kształtowania się jego struktury,  historii galaktyki  oraz układu słonecznego. Uczestnicy pokazu, który odbywał się w specjalnej kopule w kształcie kuli, oglądali ruchy planet i gwiazd pogrupowanych       w gwiazdozbiory zodiaku. Lektor w ciekawy sposób tłumaczył nie tylko specyfikę budowy firmamentu nocnego nieba, ale przybliżał dzieciom tajemnice zagadnień przyrodniczych, fizycznych i astronomicznych.  Uczniowie z zaciekawieniem słuchali wyjaśnień, oglądali obiekty kosmiczne, śledzili wędrujące po niebie gwiazdy i planety.

Duże zainteresowanie budziły również problemy badania kosmosu za pomocą teleskopów, eksploracja Księżyca jako naturalnego satelity Ziemi, załogowe i bezzałogowe loty kosmiczne, korzyści wynikające z odkrywania narzędzi badawczych oraz ich pozytywnego wpływu na ludzkość. Zajęcia okazały się  naukową przygodą pełną wrażeń.