Wirtualna podróż po Ameryce Południowej - 2017-03-10

7  marca 2017 r.  odwiedził uczniów naszej szkoły  podróżnik, Pan Marcin Janik. Podczas dwugodzinnych zajęć nasz gość opowiedział ciekawą historię o swojej podróży do Ameryki Południowej. Wyprawę  poznaliśmy od jej narodzin, czyli pomysłu. Najciekawsze okazały się jednak przygody z krajów docelowych. Wysłuchaliśmy wielu interesujących        i zabawnych anegdot. Podróżnik zabrał  nas w egzotyczną podróż  w czasie i przestrzeni, gdyż nie tylko przybliżył nam piękno tamtejszych krajobrazów, ale pokazał obrazy             z przeszłości Indian.

Dowiedzieliśmy się, jak żyje się w zachodniej części kontynentu, zwłaszcza w okolicy pasma Andów, jakie są tam obyczaje i tradycje, w jakich warunkach żyją mieszkańcy. Poznaliśmy przeszłość i ciekawą kulturę plemion indiańskich, ich wierzenia, obyczaje, budowle wykonywane bez zaprawy murarskiej. Za pośrednictwem zdjęć i opowieści zobaczyliśmy mumie zamknięte w kokonach– zadziwiający sposób pochówku. Podczas spotkania można było obejrzeć wyjątkowe zdjęcia i filmy z ekspozycji muzealnych oraz autentycznych miejsc odwiedzanych podczas podróży czy też przymierzyć czapkę wykonaną z sierści lamy.

Uczniowie  chętnie uczestniczyli w konkursach przygotowanych  przez podróżnika.  Byli zachwyceni spotkaniem z tak wyjątkową osobą. Mamy nadzieję,  że to nie było nasze ostatnie spotkanie.