Bezpieczeństwo na wsi to podstawa - środki chemiczne to nie zabawa. - 2017-03-16

Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Uściu Solnym przystąpili do VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci pt. ,,Bezpieczeństwo na wsi to podstawa-środki chemiczne to nie zabawa'' organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Celem konkursu jest promowanie pozytywnych  postaw i zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, a także popularyzacja wykazu czynności  niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, który wskazuje na prace szczególnie zagrażające bezpieczeństwu najmłodszych mieszkańców wsi.

W ramach realizacji zadań konkursu,    dnia   14 marca 2017r.  w naszej szkole odbyła się interesująca prelekcja na temat zagrożeń wynikających z  pracy    w  gospodarstwach  rolnych.  Prowadzona była  przez przedstawicieli KRUS  w formie multimedialnej  akcji informacyjnej. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Przedstawiono  różnorodne zagrożenia występujące nie tylko podczas prac rolniczych, ale także zasady zachowania się w różnych sytuacjach życiowych. Omówiono zasady bezpieczeństwa jakie należy stosować wobec substancji żrących, paliw, chemicznych środków ochrony roślin, nawozów i rozpuszczalników.

Uczestnikom spotkania  przekazano również zasady i regulamin VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci pt. ,,Bezpieczeństwo na wsi to podstawa - środki chemiczne to nie zabawa''.