Gminny Konkurs Wczesnej Profilaktyki w Uściu Solnym. - 2017-04-27

„Pasja alternatywą dla nałogów” - to hasło zachęcało wszystkich uczestników konkursu, zorganizowanego dnia 25 kwietnia 2017r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Uściu Solnym, do twórczych poszukiwań, do aktywności artystycznej, fizycznej do rozwijania swoich zainteresowań ukazując w ten sposób alternatywy dla nałogów i innych negatywnych zjawisk wpływających znacząco na rozwój młodego człowieka. Prace plastyczne,w formie ilustracji i plakatów, wykonane przez uczestników konkursu               w pierwszej części,  kierowane były do odbiorców o zainteresowaniach muzycznych, tanecznych, malarskich , osób uprawiających sport i turystykę. Druga część konkursu obligowała uczestników do udziału w konkurencjach sprawnościowych „na wesoło”.

Uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych z Gminy Szczurowa w sposób konstruktywny pokonywali wszelkie „przeszkody” ukazując cel, zainteresowanie                  i satysfakcję z tego co robią.

W kategorii dzieci młodszych – klasy I-III najwyżej oceniono:

SP Szczurowa - I miejsce

PSP Zaborów - II miejsce

ZSP Uście Solne - III miejsce

W kategorii dzieci starszych – klasy IV-VI najwięcej punktów zdobyli:

ZSP Uście Solne – I miejsce

SP  Szczurowa – II miejsce

PSP Wola Przemykowska – III miejsce

Nagrody za udział w konkursie otrzymali reprezentanci szkół podstawowych ze Strzelec Wielkich i Niedzielisk.

Zarówno szkoły jak i indywidualni uczestnicy otrzymali nagrody, które sponsorowane były przez Pana Mariana Zalewskiego Wójta Gminy Szczurowa oraz Panią Halinę Łoboda Przewodniczącą Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szczurowej , która to jednocześnie była współorganizatorem konkursu.

Zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież do doskonalenia umiejętności osobistych poprzez uczestnictwo w alternatywnych formach aktywności w czasie wolnym.