Idźcie i głoście - 2017-05-29

Jan Paweł II to wyjątkowa postać w dziejach naszej Ojczyzny, w historii Kościoła i w naszych sercach. Jego życie i pontyfikat zmieniły losy wielu ludzi, a nawet narodów. Uczniowie naszej szkoły w dniu 23 maja pod kierunkiem ks. Alberta Urbasia przedstawili     w formie konkursu wybrane wiersze napisane przez Ojca Świętego, piosenki i prace plastyczne przywołujące pamięć o jego życiu. Dzieci wzięły również udział w konkursie wiedzy o Ojcu Świętym.

Szczególną wdzięczność kierujemy na ręce Dyrektora GCKiP w Drwini Radosława Brydniaka, który akompaniował naszym uczniom przy wykonaniu piosenek, a także sam zaprezentował kilka przepięknych utworów.

W kategorii poezji, ocenianej przez nauczycieli naszej szkoły, czołowe miejsca zajęli:
I miejsce – Julia Stołek z kl. IV (wiersz pt. Stanisław z 1978 r.) ;
II miejsce – Julia Adamska z kl. III (wiersz pt. Źródło z I części Tryptyku Rzymskiego)
III miejsce – Julia Czajka z kl. VI (wiersz pt. Ur w ziemi chadejskiej z III części Tryptyku Rzymskiego).

W kategorii prac plastycznych zwyciężył Igor Gargul z kl. IV, przed Aleksandrą Dąbrowską z kl. VI, Zofią Gargul z kl. I i Miłoszem Porębskim z klasy VI.

W konkursie muzycznym zwyciężyła klasa I z solistą Maciejem Ratajem wykonując piosenkę „Rysuję krzyż” tylko o jeden punkt wyprzedzając klasę IV z solistami Julią Stołek i Robertem Piekarzem (piosenka „Kochamy Cię Janie Pawle II”). Prace plastyczne i konkurs muzyczny oceniali sami uczniowie.

W konkursie wiedzy o Ojcu Świętym czworo uczniów zdobyło maksimum punktów zajmując ex aequo pierwsze miejsce: Wiktoria Rydz, Julia Czajka i Kacper Czajka z klasy VI i Julia Stołek z klasy IV. Niewiele ustąpili im Damian Słowik z klasy VI, Anna Plebańczyk   z klasy V i Kamil Skoczeń z klasy IV.

Na zakończenie Pani Dyrektor podziękowała uczniom za ich wkład pracy, zaangażowanie        i wręczyła pamiątkowe nagrody w formie dyplomów i książek poświęconych osobie Jana Pawła II. Sponsorem wszystkich nagród był Ks. Proboszcz.