Święto Rodziny - 2017-06-02

Bez względu na to, jak bardzo rozgrzany jest niedopałek, wyjęty z ognia, szybko gaśnie.
Bez względu na to, jak bardzo mądry może być człowiek, będąc daleko od swoich bliskich, nigdy nie zdoła zachować swojego ciepła i płomienia swojej miłości.

Paulo Coelho

Dnia 30 maja 2017 roku w naszej szkole odbyło się kolejne już  rodzinne spotkanie integracyjno – profilaktyczne z okazji Święta Rodziny pod  hasłem: „Rodzina – razem możemy więcej”. Dla uczniów oraz ich rodziców ten dzień był okazją do refleksji na temat znaczenia domu rodzinnego   w życiu każdego człowieka.

Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Zespołu, Pani Agnieszka Słowik od złożenia życzeń przybyłym rodzicom oraz wszystkim dzieciom. Podkreśliła, że to wyjątkowe święto, które służy wyrażeniu szacunku, miłości i podziękowania rodzicom za ich codzienny wysiłek opiekuńczy i wychowawczy. Roztropna  miłość rodzicielska daje gwarancję tego, by dzieci były mądre, życzliwe i otwarte na innych.

Pod kierunkiem wychowawczyń przygotowana została akademia w formie koncertu, gdzie utwory muzyczne grane na instrumentach klawiszowych, trąbce i saksofonie przeplatane były tekstami poetyckimi, małymi formami teatralnymi pt: „Żabka” oraz „Spotkanie             w parku” ukazującymi humorystyczne scenki z życia rodzinnego  a dzieci we wspólnym programie artystycznym dały pokaz swych umiejętności. Rodzice ze wzruszeniem słuchali wierszy oraz piosenek, gorąco oklaskiwali małych aktorów, tancerzy i akompaniatorów. Ostatnim punktem programu był układ taneczny w wykonaniu uczennic klasy VI.

Następnie dzieci składały swym rodzicom najlepsze życzenia, wręczały kwiaty dla mam       i słodycze dla tatusiów. Po części oficjalnej wszyscy wspólnie spędzali czas przy słodkim poczęstunku, zabawach oraz wspólnych rozmowach.