Wycieczka w Beskid Śląski - 2017-06-04

W dniu Święta Dziecka uczniowie naszej szkoły odbyli wycieczkę turystyczną do urokliwych zakątków Beskidu Śląskiego. Głównym jej celem była promocja aktywnego modelu wypoczynku jako podstawy zdrowego stylu życia oraz zapoznanie  z walorami regionu śląskiego.

Pierwszy etap wyprawy stanowiło zwiedzanie Centrum Edukacji Przyrodniczo – Leśnej w Ustroniu. Dzieci miały unikalną możliwość obcowania ze zwierzętami żyjącymi w dzikich, niedostępnych zakątkach polskich lasów. Wyjątkową atrakcją okazało się obserwowanie     z bliska lotu ptaków drapieżnych  w szczególności sów, orła bielika, myszołowa oraz jastrzębia. Dzieci były pod wielkim wrażeniem żmudnej pracy sokolników i majestatu latających tuż nad głową drapieżników.

Młodsi uczniowie zaś podziwiali „Bajkową Aleję” z ruchomymi ekspozycjami postaci ze znanych bajek  i baśni. Po czym korzystali z  placu zabaw, gdzie aktywnie i miło spędzali wolny czas.

Drugi etap wyprawy to zwiedzanie Skoczni im. Adama Małysza oraz Alei Gwiazd Sportu     w Wiśle. Tam mogli podziwiać pamiątkowe tablice poświęcone sławnym sportowcom, szczególne zainteresowanie wzbudził czekoladowy posąg Adama Małysza ufundowany przez cukierników zrzeszonych w Stowarzyszeniu Cukierników RP                         i zrekonstruowany dzięki staraniom firmy „Wedel”. Na skraju parku dzieci obejrzały pomnik dziewczyny, tzw. Pomnik „ Źródeł Wisły" a także fontannę i muszlę koncertową.

Podczas zwiedzania był czas na spacery, zakup pamiątek, lody, posiłek i odpoczynek wśród zieleni. Uczniowie mieli możliwość spędzić dzień w bardzo atrakcyjny sposób. Zmęczeni, lecz uradowani wrócili do domów.