Konkurs z języka angielskiego - 2017-06-01

W dniach 26.05.17 (piątek) i 31.05.17 (środa) w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego. Podzielony on został na dwa etapy, a celem zmagań było poznanie kultury i języka angielskiego w sytuacjach rzeczywistych komunikacji codziennej.

Uczestnicy rywalizowali między sobą w dwóch grupach. W piątek rywalizowały starsze klasy. Ta część konkursu podzielona była na trzy rundy:

- w pierwszej uczniowie mieli odgadnąć słowa na podstawie odpowiedzi udzielonych do zadanych wcześniej pytań,

- w drugiej wyszukiwali słowa na zasadzie zabawy w kalambury,

- w ostatniej nazywali pojęcia na podstawie przedstawionych opisów.

Natomiast rywalizacja wśród uczniów klas młodszych polegała na pokazywaniu                   i odgadywaniu słów obejmujących zakres całego pierwszego etapu edukacyjnego, uwzględniający treści leksykalno – gramatyczne. Zmagania z zawiłościami języka angielskiego dostarczyły uczestnikom wielu emocji oraz stworzyły możliwość sprawdzenia w atrakcyjny sposób własnych umiejętności językowych

Nagrody rzeczowe w postaci kolorowych czapeczek, kubeczków i puzzli, które dzieci otrzymały zostały przesłane przez Polonię Szczurowską w Chicago.

Uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy!