Międzynarodowego Konkursu Matematycznego - Kangur - 2017-06-13

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przystąpili do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”. Najważniejszym celem konkursu jest rozwijanie umiejętności matematycznych, kształtowanie sprawności logicznego myślenia oraz sprawdzenie własnych możliwości  w zetknięciu się  z trudnymi problemami.

Konkurs ten integruje dzieci i młodzież całego świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie niemal wszystkich krajów Europy, a nawet uczniowie z Chin, Kanady, Australii, Rosji, RPA rozwiązują takie same zadania, a laureaci mają możliwość spotkań na wspólnych obozach i wędrówkach po świecie. Stał się on sprawdzoną formą szerokiej popularyzacji matematyki wśród młodzieży szkolnej  i przyczynia się do wzbudzenia zainteresowania tym przedmiotem. Uczniów z klas IV-VI do konkursu przygotowała         mgr Justyna Górak.

W tegorocznej edycji wzięło udział 26 tys. uczestników    z regionu krakowskiego w tym 4 tys. to uczestnicy kategorii wiekowej „MALUCH”.     Spośród tych uczestników nagrodzono ok. 400 dzieci w tym JULIĘ STOŁEK  naszą uczennicę klasy czwartej .

.

Gratulujemy wiedzy i umiejętności oraz życzymy kolejnych sukcesów!