Wycieczka do Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku - 2017-06-12

W ramach realizacji zadań programu edukacyjno – zdrowotnego „Trzymaj formę”   dnia 8 czerwca 2017 r. uczniowie naszej szkoły byli uczestnikami wycieczki integracyjnej do Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku. Dzieci skorzystały z bogatej oferty rekreacyjno – wypoczynkowej ośrodka i w sposób atrakcyjny spędziły czas.

Program „ Trzymaj formę” to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. Program oparty jest na założeniu, że aktywny styl życia jest zdrowy, przyjemny, łatwo osiągalny dla wszystkich niezależnie od wieku, płci i aktualnej sprawności fizycznej. Zajęcia odbywały się w dwóch grupach wiekowych    i dostosowane były do zainteresowań i możliwości fizycznych uczniów.

Dzieci z klas starszych oraz chętni uczniowie młodsi uczyli się się zasad bezpiecznej wspinaczki   na ściance, korzystania z parku linowego. Duża grupa odważnych mogła wypróbować własne możliwości podczas zjazdów „Kolejką Tyrolską”. Zajęcia prowadzone były pod opieką instruktorów z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Młodsze dzieci kolejny raz korzystały z wyposażenia parku tematycznego "Świat Solnych Skał", placu zabaw, boisk sportowych gdzie bawili się w gry zespołowe. Potem mogli wszyscy odpocząć, przy wspólnym stole zjeść posiłek , porozmawiać z kolegami       i koleżankami z innych klas.

Taka forma integracji całej społeczności szkolnej okazała się przyjemna. Starsi oraz młodsi pomagali sobie wzajemnie dbając o zachowanie zasad kultury. Dzień był pełen edukacyjnych atrakcji i minął bardzo szybko pozostawiając niezapomniane wrażenia.