Witaj szkoło! - 2017-09-05

Dnia 04 września 2017 r. uroczyście rozpoczął się nowy rok szkolny.  W zreformowanej, ośmioletniej szkole podstawowej uczą się teraz dzieci od klasy I do VII. Społeczność szkolna zatem powiększyła się zarówno o nowych uczniów jak i  nauczycieli.

Wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice uczestniczyli we Mszy Świętej a potem odbyła się część oficjalna. Dyrektor szkoły Pani Agnieszka Słowik powitała zgromadzonych po wakacyjnej przerwie, szczególnie ciepło przyjęci zostali pierwszoklasiści oraz nowi uczniowie.

Pani Agnieszka Słowik poinformowała o zmianach w organizacji pracy szkoły, składzie grona pedagogicznego, zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas drogi do szkoły a także w trakcie korzystania z budynku szkolnego. Przyporządkowano też  wychowawców do poszczególnych zespołów i numery sal, do których mają  przejść uczniowie po zakończeniu uroczystości.                    W pierwszym dniu nowego roku szkolnego Pani Dyrektor życzyła dzieciom wytrwałości podczas naukowych poszukiwań, wiary w siebie i satysfakcji w pokonywaniu wszelkich trudności.

Kolejną część dnia stanowiły spotkania z wychowawcami klas, gdzie zorganizowane były wybory do Parlamentu szkolnego, samorządów klasowych oraz zajęcia organizacyjno – wychowawcze.