Spotkanie z policjantem - 2017-10-17

W dniu 16 października 2017 r. w naszej szkole w ramach realizacji zadań Programu Wychowawczo- Profilaktycznego  odbyło się spotkanie z policjantem na temat  zasad ogólnie rozumianego bezpieczeństwa.

Zajęcia o charakterze dyskusyjnym i warsztatowym  przeprowadził  aspirant Posterunku    w Szczurowej, Pan Sławomir Czuchra. Uczniowie poznawali zasady obowiązujące podczas  uczestnictwa w ruchu drogowym, sytuacji   codziennych  w realnym życiu oraz korzystania  z informacji w świecie cyberprzestrzeni.

Uczniowie  przypomnieli sobie zasady ruchu drogowego, w którym uczestniczą jako piesi, rowerzyści i pasażerowie samochodów. Odbyli mały sprawdzian wiadomości kodeksu ruchu drogowego i  w formie zabawy prezentowali swoje umiejętności. Za pomocą multimedialnych środków przekazu uczyli się prawidłowych reakcji, przypominali kolegom konieczne umiejętności w sytuacjach zagrożenia zdrowia i bezpieczeństwa. Na przykładach wykorzystanych w prelekcji przekonali się także jak krzywdząca jest cyberprzemoc we wszystkich jej przejawach.

Było to ważne spotkanie, ponieważ policjant w fachowy sposób  przekazał dzieciom istotne informacje. W czasie rozmowy z nimi poruszał kwestie dotyczące bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych, zasad udzielania informacji a także ochrony indywidualnego konta na platformach komunikacyjnych. Uczulił ich na sprawy ochrony  prywatności w Internecie oraz szacunku dla innych użytkowników komunikatorów.