Lekcja historii - 2017-11-12

W bieżącym roku przypada 99 rocznica odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli, dlatego  Święto  Niepodległości przypadające 11 listopada jest bardzo ważne dla tożsamości narodu polskiego.

W dniu 10 listopada 2017 r. uczniowie  przedstawili uroczysty program patriotyczny dla całej społeczności Zespołu Szkolno - Przedszkolnego.  W części pierwszej upamiętniał on wydarzenia  związane z  dziejami całego kraju jak i  Uścia Solnego, które było miejscem wydarzeń militarnych podczas I wojny światowej.  Dzieci dowiedziały się, że mieszkańcy  naszej miejscowości brali czynny udział w powstaniach narodowych. Sztandar oddziału powstańców styczniowych znajduje się w zbiorach szkolnej Izby Tradycji.

Następnie uczniowie klas młodszych w formie montażu poetycko – muzycznego ukazali czasy trudnej walki pełnej poświęceń i prawdziwego patriotyzmu. Akademię uatrakcyjniły  instrumentalne wykonania utworów muzycznych.

Pamięć o  poległych za wolność Ojczyzny przywołały przede wszystkim  historyczne pieśni, do ich wykonania  włączyli się widzowie.  Przybliżyły one  momenty chwały            i wielkości Polaków broniących wartości najważniejszych i ponadczasowych jak wolność,   z której mogą korzystać współcześnie dzięki odwadze i waleczności poprzednich pokoleń.