Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce - 2017-11-17

W dniu 15 listopada 2017r. uczniowie klas I – III wraz z opiekunami  wzięli udział        w wycieczce do Kopalni Soli w Wieliczce zorganizowanej w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - „Kultura dostępna”. Celem programu jest ułatwienie dostępu do oferty kulturalnej kraju dzieciom i młodzieży szkolnej, a tym samym poszerzenie wiedzy na temat zasobów kopalni soli wpisanej na listę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Uczniowie wraz z wychowawcami oraz pod opieką przewodnika wzięli udział w zajęciach edukacyjnych – „Od kopacza do górnika”, stanowiących interaktywny spacer połączony      z zabawą.

Dzieci zmierzyły się z pracami dawnych górników, dowiedziały się jakie umiejętności są konieczne podczas wykonywania tego trudnego zawodu, podjęły górnicze wyzwania, które są codziennością w tej profesji. Podczas przejścia po solnej krainie dzieci poznały tajemnicze miejsca, postacie oraz dowiedziały się skąd się wzięła sól w Wieliczce.

Liczne niespodzianki, zadania i zagadki pozwoliły poznać solne podziemia oraz wyćwiczyć umysł  i ciało.  Zabawa w detektywów połączona ze zwiedzaniem Muzeum       w kopalni dostarczyła uczniom wspaniałych przeżyć oraz dała dużo satysfakcji. Warsztaty edukacyjne w kopalni okazały się być ciekawą formą zdobywania wiedzy, rozwijania umiejętności oraz spędzania czasu.