Jest taki dzień - 2017-12-22

W dniach 21 oraz 22 grudnia 2017r. odbyły się wigilijne spotkania dla dzieci  przedszkolnych i uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego.

Dzieci przedszkolne zaprezentowały program artystyczny w postaci małej formy teatralnej poświęcony tradycjom Świąt Bożego Narodzenia. Mali aktorzy z przejęciem grali role postaci biblijnych.

Uczniowie klas młodszych  przybliżyli widzom zwyczaje wigilijne. Jak każe tradycja          w klimat betlejemskich wydarzeń wprowadziły kolędy i pastorałki wykonywane przez uczniów klas starszych a także czytane  fragmenty Pisma Świętego przy akompaniamencie instrumentów muzycznych. Na saksofonie grał Damian Słowik, na trąbce kolędy zagrał Miłosz Porębski, na instrumentach klawiszowych akompaniowali: Aleksandra Dąbrowska, Izabela Sadkowska, Julia Czajka, Kamil Skoczeń, Julia Adamska, Robert Piekarz.

Po występach części artystycznej dyrektor Zespołu, Pani Agnieszka Słowik złożyła wszystkim zgromadzonym uczniom i rodzicom najlepsze życzenia świąteczne. Każdy mógł połamać się opłatkiem z nauczycielami, rówieśnikami  i rodzicami, którzy współorganizowali szkolną wigilię.

Następnie cała społeczność szkolna zasiadła do wigilijnego stołu, na którym znalazły się tradycyjne potrawy. Podczas wspólnej wieczerzy dzieci miały okazję  przypomnieć sobie zwyczaje Bożego Narodzenia oraz zaprezentować  dobre maniery przy stole.