Pierwszy dzień wiosny! - 2018-03-23

Pierwszy dzień wiosny uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami spędzili w niezwykły sposób. Udali się do Centrum Bibliotecznego w Brzesku na spektakl pt. „Czarodziejski ołówek”, w wykonaniu aktorów wrocławskiego teatru IN –ART.

Dzieci z ogromnym zaciekawieniem śledziły losy wesołego i bardzo kreatywnego chłopca – Michasia, który zabrał młodych widzów w podróż po magicznym świecie.

Dzięki tej niezwykle pouczającej bajce uczniowie dowiedzieli się, jak ważna jest wiara   w siebie, dobroć i wsparcie okazywane drugiemu człowiekowi.  Uświadomili sobie, iż kierując się dobrym sercem można przezwyciężyć nawet największe przeszkody.

Przedstawienie dostarczyło widzom sporą dawkę śmiechu oraz odrobinę dreszczyku emocji. Ciekawe efekty dźwiękowe, barwna scenografia i kostiumy, które oddziaływały na wyobraźnię dzieci, spowodowały, że publiczność z dużym zainteresowaniem obejrzała przedstawienie.