Święty Jan Paweł II - 2018-04-15

„Kochamy cię …”

Karol Wojtyła, który jako Jan Paweł II pełnił  funkcję przywódcy Kościoła katolickiego to wyjątkowa postać w dziejach naszej Ojczyzny oraz w historii Kościoła.  Jego życie              i pontyfikat zmieniły losy wielu ludzi, a nawet narodów, zaś jego nauki moralne, przesłania dotyczące najwyższych wartości i godnego życia w naszych sercach również zajmują szczególne miejsce.

Uczniowie naszej szkoły w dniu 12 kwietnia pod kierunkiem siostry W. Bochenek przedstawili w formie poetycko – muzycznego montażu najważniejsze fakty z życia Św. Jana Pawła II. Przywołano cytaty z wypowiedzi sławnych ludzi wyrażających myśli dotyczące pontyfikatu wielkiego papieża.

Wybrane wiersze dotyczące Ojca Świętego, piosenki przywołujące pamięć   o jego życiu wzbudziły wspomnienia i refleksje o wielkim Polaku. Dzieci z wielkim zapałem śpiewały piosenki o przesłaniu religijnym w atrakcyjnym, nowoczesnym opracowaniu rapowym        i porywały do wspólnego śpiewu słuchaczy.