Żołnierze niezłomni - 2018-05-31

W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w dniu 30 maja 2018r. odbył się apel informacyjny poświęcony „żołnierzom wyklętym”.

Uczniowie klasy VII pod kierunkiem wychowawcy zaprezentowali sylwetki najważniejszych postaci Armii Krajowej. Przybliżyli również fakty z okresu zwanego Powstaniem Antykomunistycznym oraz losy i okoliczności śmierci prześladowanych żołnierzy. Przedstawili  między innymi militarne i partyzanckie dokonania ostatniego komendanta AK Leopolda Okulickiego, pseudonim „Niedźwiadek”, który został skazany      w „procesie szesnastu” i zamordowany.

Wszyscy uczniowie poznali okoliczności walki o najważniejsze wartości w życiu człowieka jak: godność, wolność, prawa do swobód oraz niepodległość i niezawisłość Ojczyzny.