Wycieczka w Pieniny - 2018-06-11

Dnia 7 czerwca 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjeździe naukowo- badawczym  w  Pieniny. Wyjazd zorganizowany został w ramach projektu  unijnego „Kompetencje przyszłości – rozwój  i doposażenie szkół Gminy Szczurowa”.

Młodsza grupa wraz z przewodnikiem rozpoczęła wycieczkę od  zwiedzania zapory
i elektrowni wodnej Czorsztyn – Niedzica. Uczniowie oglądali halę maszyn, halę generatorów, galerię kontrolno-pomiarową, koronę zapory głównej oraz poziom technologiczny elektrowni.

Kolejnym punktem wycieczki był rejs statkiem po Zalewie Czorsztyńskim. Dzieci podziwiały okoliczne zabytki zarówno architektury jak  i przyrody takie jak: Zamek Dunajec w Niedzicy, Zamek w Czorsztynie, Zaporę Wodną w Niedzicy, skansen na półwyspie Stylchen, Zielone Skałki, roślinność Pienińskiego Parku Narodowego. Na początku rejsu w górnej części statku wysłuchali audio przewodnika i podziwiali piękne widoki.

Po takich atrakcjach na uczestników wyjazdu czekał pyszny obiad w regionalnej restauracji.

Wycieczka dostarczyła wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń.