Konkursy tematyczne z języka angielskiego - 2018-12-03

W dniu 30 listopada 2018 roku motywami przewodnimi w naszej szkole były: język angielski oraz historia mieszkańców gminy Szczurowa, którzy stworzyli za oceanem –
w Chicago Polonię. Ten niezwykle ciekawy temat postanowili zgłębić uczniowie klas IV i V, którzy stworzyli foldery tematyczne. Dużą znajomością zagadnienia wykazała się młodzież z klas VI-VIII, która po wcześniejszym przygotowaniu stanęła w szranki w quizie wiedzy na temat Polonii Szczurowskiej w Chicago. Ich trudy oraz wiedza zostały nagrodzone. Uczestnicy konkursów otrzymali atrakcyjne upominki: puzzle, kubki, czapki, torby oraz plakaty ufundowane przez Polonię.

Uczniowie klas I-III natomiast pokrótce zapoznali się z historią oraz flagami Stanów Zjednoczonych i Chicago. W ramach doskonalenia znajomości językowych wzięli udział
w konkursie pt. ,,Picture Dictionary” – słownik obrazkowy. Dzieci przygotowały dowolne słowa w języku angielskim wyklejone różnymi materiałami. Ich pomysłowość, staranność oraz zaangażowanie zostały docenione przez komisję konkursową. W efekcie wszyscy zostali wyróżnieni i otrzymali medale zwycięzców, certyfikaty udziału, słodkie upominki oraz puzzle z mapą Stanów Zjednoczonych.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a Polonii serdecznie dziękujemy za pamięć
i przesłane nagrody.