Spektakle profilaktyczne - 2019-01-13

Naszą szkołę odwiedzili aktorzy Teatru Kurtyna z Krakowa, aby zaprezentować dwa spektakle. Pierwszy – przeznaczony dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III – nosił tytuł Jak zostałem królem zamku. Uczniowie starsi oglądnęli spektakl pt: Moja historia.

Przedstawienia miały charakter wychowawczo-profilaktyczny i zwracały uwagę na takie ważne sprawy jak kształtowanie wytrwałości w działaniu i dążeniu do celu, umiejętności adekwatnego zachowania się w sytuacjach zwycięstwa i porażki, dbałość o zdrowie swoje
i innych. Uczniowie starsi poszerzyli swoją wiedze na temat środków uzależniających
i zagrożeń z nimi związanych. Spektakl zwracał także uwagę na bezpieczeństwo
w relacjach opartych o kontakt w Sieci oraz uczył rozpoznawania symptomów uzależnienia od komputera i Internetu.

Wszystko to zostało zaprezentowane w ciekawych, pełnych humoru historiach, które bardzo podobały się widzom, o czym świadczyły gromkie brawa, jakimi uczniowie nagrodzili występujących aktorów.