Wystawa - Inspiracje w malarstwie i grafice - 2019-03-16

„Nie tylko wychowanie ma służyć sztuce, ale to właśnie sztuka ma służyć wychowaniu”.
(B. Suchodolski)

Dnia 13 i 14 marca 2019r. uczniowie Zespołu Szklono – Przedszkolnego z Uścia Solnego wraz z wychowawcami wcielili się w rolę „krytyków sztuki” biorąc udział w wystawie pt. „Inspiracje w malarstwie i grafice” zorganizowanej w Dworze Kępińskich w Szczurowej. Młodzi odbiorcy sztuki podziwiali bardzo różnorodne i niezwykle inspirujące prace uczestników i gości V Jubileuszowej Edycji Programu Derby Artystyczne Śląsk & Małopolska 2018.

Sztuka stanowi nieodłączny element kultury, odgrywa ważną rolę w harmonijnym rozwoju osobowości dzieci. Ma na celu kształtowanie kultury estetycznej i pobudzanie wyobraźni. Uczniowie naszej szkoły zatem podziwiali piękno i wyjątkowość zgromadzonych obrazów oraz grafik. Rozmawiali na temat kolorystyki prac, stosowanych technik plastycznych oraz poznawali informacje o autorach. Wszystko to odbywało się
w niezwykłej scenerii Dworku Kępińskich co stanowiło dodatkowy atut oraz wpłynęło na pełniejszy odbiór wystawy.

Pokaz pozostanie w pamięci naszych uczniów na długo.